Scroll to top

O nás

Firma Stavby a reality STAR spol. s.r.o. zahájila svoji činnost v únoru 1993. Jsme menší stavební firma působící v olomouckém kraji, která se zaměřuje především na svou odbornost a kvalitu poskytovaných služeb.

Ve firmě jsem já – Jitka Jandová, manžel Ing. Pavel Janda, synové Ing. Lukáš Janda a Ondřej Janda. Oba jsme již v důchodu, ale stále pracujeme pro firmu, manžel je vedoucí manager, já se starám o mzdy a úsek ekonomický, fakturace, vystavování a úhrady faktur, pojištění aut a majetku. Syn Lukáš je statik, pracuje částečně pro firmu, ale i jako fyzická osoba podnikající. Druhý syn Ondřej má na starosti udržování nemovitostí a taky pracuje jako technik přímo na stavbě.Veškeré technické práce zvládáme sami, jen máme externí účetní firmu Digamma, která nám s pomocí jedné účetní zajišťuje účetní agendu, mzdy a to zvládá jedenkrát za týden – přijíždí do naší kanceláře.

Většinu staveb máme v okolí v okrese Jeseník nebo Šumperk, zkoušeli jsme i v Praze, Olomouci nebo v jiných městech, ale zaměstnanci nechtějí dojíždět nebo být ubytováni mimo domov. Máme několik zedníku nebo pomocníků, kteří s námi pracují celou dobu existence, máme asi 15 zaměstnanců a ostatní pracují na Smlouvu o dílo. Klademe důraz na kvalitní práci a taky spokojenost našich lidí. Jako bonus každý rok firma financuje, vánoční setkání, 1 x za rok poradu s občerstvením na chalupě nebo termálním zařízení, setkáváme se nejen při práci, ale i zábavě – společný bowling apod.